Operacion antidrogë në Turqi, arrestohet shoferi shqiptar i kamionit

Diaspora

Operacion antidrogë në Turqi, arrestohet shoferi shqiptar i kamionit

Më: 26 janar 2023 Në ora: 23:45
Pamje nga aksioni i policisë

Mediat turke kanë raportuar një operacion policie ku është sekuestruar një sasi e madhe droge.

Droga mendohet se ka ardhur nga Shqipëria.

Rreth 122 kilet e drogës që nuk raportohet në detaj u gjendën në pjesën e poshtme të një kamioni që sipas autoriteteve do transportonte ngarkesën nga Shqipëria në Stamboll.

Kamioni u bllokua pas disa sinjalizimeve paraprake në zonën e Tekirdağ, në pjesën europiane të Turqisë, ndërkohë që drejtuesi i mjetit është ndaluar, dhe bëhet fjalë për shqiptarin Fatmir Ferko.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat