Eduard Gashi zgjedhet zv. kryetar i Partisë Popullore Demokristiane bavareze në nivel lokal

Diaspora

Eduard Gashi zgjedhet zv. kryetar i Partisë Popullore Demokristiane bavareze në nivel lokal

Nga: N. Sh. Më: 14 mars 2023 Në ora: 14:42
Kryesia e Partisë Popullore Demokristiane

Shqiptari nga Kosova, Eduard Gashi ëshë zgjedhur zv, kryetar i Partisë Popullore Demokristiane bavareze në nivel lokal.

Kështu ka njoftuar Gashi përmes një postimi në Facebook.

“Kryesia e re, pas dymbëdhjetë vjetësh si kryetar, Herbert Dechant ka vendosur të dorëzojë kryesinë në duar të reja. Kryetar u zgjodh Andreas Lorenz, zv. kryetar Eduard Q. Gashi dhe Franz Rumstadt do ta përfaqësojnë atë.

Otmar Rohrëild gjithashtu nuk dëshiron të punojë si nëpunës për arsye moshe, Herbert Dechant u zgjodh si pasardhës i tij. Megjithatë, Otmar do të vazhdojë të mbështesë shoqatën lokale si asistent.

Shumë faleminderit Herbert Dechant dhe Otmar Rohrëild për vitet e shumta në zyrat e tyre të mëparshme dhe gatishmërinë e tyre për të vazhduar të angazhohen”, shkruan ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat