Sherr mes kushërinjve shqiptarë në Itali, nxirren armët - Bota Sot
Sherr mes kushërinjve shqiptarë në Itali, nxirren armët

Diaspora

Sherr mes kushërinjve shqiptarë në Itali, nxirren armët

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 10:49
Pamje nga vendi i ngjarjes

Sherri mes dy kushërinjve shqiptarë ka degjeneruar në përplasje fizike mes tyre deri ne perdorimin e armeve, fatmiresisht pas sjelle te lenduar.

Ngjarja ka ndodhur në Bolonja të Italisë, ku “Ansa” raporton se policia ka arrestuar një 29-vjeçar shqiptar, rezident në Faenza. Alarmi u dha mbrëmë kur në qendrën operative të policisë erdhi një telefonatë, se një person qëndronte i shtrirë përtokë në rrugën ‘Cardelli’, ndërsa ishte dëgjuar dhe një e shtënë me armë.

Sapo karabinierët mbërritën në vendin e ngjarjes, i dhanë ndihmë 34- vjeçarit shqiptar dhe më pas e transportuan në urgjencë. Pas hetimeve, policia arriti të identifikonte dhe denonconte agresorin, ndërkohë që është sekuestruar një pistoletë tip ‘Walther’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test