Tre shqiptarë në prangat e policisë italiane, u kapën me drogë dhe iPhone të vjedhur - Bota Sot
Tre shqiptarë në prangat e policisë italiane, u kapën me drogë dhe iPhone të vjedhur

Diaspora

E premte, 16 nëntor 2018

Tre shqiptarë në prangat e policisë italiane, u kapën me drogë dhe iPhone të vjedhur

Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 09:23
Ilustrim

Tre të rinj shqiptarë përfunduan në prangat e policisë italiane, pasi në banesën ku ata jetonin u gjete drogë dhe disa sende të vjedhura.

Të arrestuarit janë shtetasit: Nertil Lako, 29 vjeç, Elvis Bilali, 28 vjeç dhe Florentino Fejzullahu, 26 vjeç.

Këta të fundit u prangosën në kuadër të operacionit të koduar “Penelopë”, të zhvilluar në Milano.

Policia gjeti në apartamentin e tyre 4 pako me drogë, orë, kompjuter dhe një iPhohe, të gjithë të vjedhur.

Blutë kishin marrë informacione për dy apartamentet ku banonin shqiptarët, të cilët ishin jashtë kontrollit bashkiak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test