“Sulm brutal dhe frikacak”! Vdes shqiptari në Angli - Bota Sot
“Sulm brutal dhe frikacak”! Vdes shqiptari në Angli

Diaspora

“Sulm brutal dhe frikacak”! Vdes shqiptari në Angli

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 20:01
ilustrim

Jozef Boçi 30-vjeçar ndërroi jetë në një spital në Angli, pasi u godit me sende të forta në një sulm nga disa persona të shtunën e kaluar, më 17 shkurt.

Ngjarja ndodhi në juglindje të Londrës. Policia angleze ka arrestuar tre persona për dhunimin me vdekje që ju bë shqiptarit, dhe ka nisur hetimet për vrasje. Boçi mori plagë të forta në kokë të cilave nuk mundi ti mbijetojë duke ndërruar jetë të premten.

Shqiptari  jetonte në Catford. Ai u sulmua në Rrugën e Lartë të Greenëichit pas një sherri që shpërtheu mes dy grupeve. Tre burra, të moshës 20, 21 dhe 29, janë arrestuar me dyshim për vrasje dhe janë marrë në paraburgim në një stacion të policisë jugore të Londrës

Inspektori Detektiv John Massey tha: "Ky ishte një sulm brutal dhe frikacak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test