Një kamion i madh për pastrimin e Dibrës, dhuratë nga Nju Jorku - Bota Sot
Një kamion i madh për pastrimin e Dibrës, dhuratë nga Nju Jorku

Diaspora

Një kamion i madh për pastrimin e Dibrës, dhuratë nga Nju Jorku

Nga: Bota sot Më: 27 shkurt 2018 Në ora: 13:27
Kamioni për pastrimin e Dibrës

New York (27 shkurt 2018 - Bota sot) Një automjet i peshave të rënda për pastrimin dhe grumbullimin e pleherave nëpër qytet, thuhet se është bërë donacion për Komunën e Dibrës se Madhe, nga dibranët që jetojnë e punojnë prej vitesh në Nju Jork.

Donacioni simbas rrjetit social Facebook, thuhet se është bërë nga Latif Cami dhe është nisur  me anije për në Portin e Durrësit, nga ku do të trasportohet më pas për tju dhuruar kompanisë së grumbullimit të plehrave dhe pastrimit të rrugve të qytetit - "Standart" të Dibrës së Madhe.

Në një faleminderim për këtë dhurat të çmuar për pastrimin e qytetit te Dibrës  së Madhe,  ka shkuar  me këtë rast edhe për dy dibranë të tjerë zotrinjët Omer Cami dhe Mazllum Lleshi, që bëjnë një punë të shkelqyeshme, thotë në një mesazh të tij në rrejtin social Facebook, në  Burim Bruno - Fida, teksa ka postuar edhe fotogarfitë e kamionit .
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test