Sekuestrohet drogë e madhe në Itali, në pranga shqiptarë dhe ... - Bota Sot
Sekuestrohet drogë e madhe në Itali, në pranga shqiptarë dhe ...

Diaspora

Sekuestrohet drogë e madhe në Itali, në pranga shqiptarë dhe ...

Më: 8 mars 2018 Në ora: 10:35
Foto ilustruese

Një sasi prej 300 kilogramësh hashash është sekuestruar gjatë orëve të para të mëngjesit në Bergamo, Itali.

Në pranga janë vënë 5 persona, shqiptarë dhe marokenë. Arrestimet janë bërë pas një hetimi disa mujor.

Të arrestuarit mësohet se kishin krijuar një linjë të trafikut të drogës, hashash, nga Maroku në Spanjë dhe më pas në Itali.

Arrestimet janë bërë gjatë operacionit të koduar ‘Tano’.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test