Shkatërrohet në Itali banda shqiptare e grabitjeve, vodhën 25 shtëpi e 11 makina - Bota Sot
Shkatërrohet në Itali banda shqiptare e grabitjeve, vodhën 25 shtëpi e 11 makina

Diaspora

Shkatërrohet në Itali banda shqiptare e grabitjeve, vodhën 25 shtëpi e 11 makina

Më: 8 prill 2018 Në ora: 08:17
Ilustrim

Këtë radhë bëhet fjalë për një bandë kriminale shqiptarësh që ishte kthyer në tmerrin e banesave në zonat e Milanos, Novarës dhe Pavias.

12 persona, prej të cilëve 7 janë shqiptarë, 4 italianë dhe një hungarez janë arrestuar nga policia italiane për një krimesh.

Bëhet fjalë për një bandë që merresh me vjedhje, grabitje, riciklim parash, mbajtje armësh, dhunë ndaj personave zyrtarë e një seri tjetër akuzash të ngritura nga drejtësia italiane.

Hetimet e bëra nga prokuroria e Pavias, kanë zbuluar të paktën 25 grabitje banesash, 11 vjedhje makinash, riciklimin e mijëra eurove, sekuestrimin e disa armëve e sende të tjera që përdoreshin për grabitjet nga ana e bandës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test