Vrau me thikë gruan austriake, 20 vjet burg për shqiptarin nga Kosova - Bota Sot
Vrau me thikë gruan austriake, 20 vjet burg për shqiptarin nga Kosova

Diaspora

Vrau me thikë gruan austriake, 20 vjet burg për shqiptarin nga Kosova

Më: 12 prill 2018 Në ora: 20:12
25 vjeçari

Për shkak të vrasjes së të gruas së tij, shtetasi i Kosovës 25 vjeçar u dënua të enjten në Graz të Austrisë me 20 vjet burg.

Gjykata ka gjetur fajtor, pasi ai thuhet se e ka vrarë gruan e tij me 12 goditje me thikë në prani të fëmijëve.

Paraprakisht, 25 vjeçari e ka pranuar veprën gjatë së cilës fëmijët kanë qenë në banesë por jo edhe qëllimin për të vrarë.

Shqiptari nga Kosova ishte i njohur në polici para krimit, pasi u dëbua katër herë nga apartamenti i përbashkët brenda një viti.

Ai u dënua gjithashtu me tre muaj para vrasjes, pasi kërcënoi gruane tij se ai do ta “therte atë si një derr” dhe kërcënoi të vriste djalin e tyre një vjeçar.

Lajmin e plotë mund ta lexoni KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test