Vodhi në Austri, arrestohet shqiptari në Kukës - Bota Sot
Vodhi në Austri, arrestohet shqiptari në Kukës

Diaspora

Vodhi në Austri, arrestohet shqiptari në Kukës

Më: 17 prill 2018 Në ora: 14:26
Ilustrim

Një shtetas i Kosovës është vënë në pranga nga policia kufitare në Kukës me qëllim ekstradimin e tij drejt Austrisë.

Mësohet se në pranga është vënë shtetasi Adriatik Shala, 30 vjeç, banues në Gjakovë.

Sipas policisë, gjatë përpunimit të dokumentacionit ky shtetas rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Viena, Austri.

Urdhër kërkimi ndërkombëtar është lëshuar nga Austria për veprat penale “Vjedhje në rrethana rënduese” dhe “Kërcënim i rrezikshëm”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test