Një arbereshë i Kalabrisë mban me krenari flamurin e Kosovës - Bota Sot
Një arbereshë i Kalabrisë mban me krenari flamurin e Kosovës

Diaspora

E shtunë, 20 tetor 2018

Një arbereshë i Kalabrisë mban me krenari flamurin e Kosovës

Nga: H.O. Më: 12 maj 2018 Në ora: 14:23
Frasnitè,Kalabri

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Gjergj Dedaj k publikuar disa foto nga vizita e tij në Fransite në Kalabri.

Dedaj shkruan se atje flitet shqip dhe në çdo vendbanim është u gjallë Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

Postimi i plotë:

Frasnitè,Kalabri '2018

Aty ku malet flsnin shqip-aty ku ne çdo vendbanim, eshte i gjalle Gjergj Kastrioti !

Nje Arbereshe mbane me krenari flamurin e Kosoves, flamurin e shtetit te ri,te ndertuar me sakrificat dhe heroizmin e vellezerve te gjakut te tij!

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test