Shqiptarja shet foshnjen për 71 mijë euro, dënohet me burg - Bota Sot
Shqiptarja shet foshnjen për 71 mijë euro, dënohet me burg

Diaspora

Shqiptarja shet foshnjen për 71 mijë euro, dënohet me burg

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 09:39
Ilustrim: Foshnja

Perfundon pas hekurave nje grua shqiptare, 31 vjecare, e cila i shiti foshnjen e saj ende pa lindir nje avokati te njohur ne Itali, si homoseksual. Mediat italiane bejne me dije se tashme shqiptarja  eshte denuar me 1 vit e 4 muaj burg, si edhe me nje shume te mire qe duhet te paguaje si gjobe.

Ngjarja ka ndodhur ne Pavia, ku shqiptarja kishte bere pazar meavokatin dhe do te perfitonte prej tij 70 mijë euro nga shitja e femijes.

Qe te behej gjithcka e ligjshme, para se te lindte gruaja shqiptare do te martohej me avokatin, i cili deklaroi ligjerisht se femija ishte i tij, pra ishte ai babai.

Por, fakti qe ai ishte gay, dhe bashkejetonte me nje tjeter mashkull i beri hetuesit qe te dyshonin dhe ta conin me tej ceshtjen. Aty u zbulua me pas gjithcka, pasi shqiptarja rezultoi se kishte perfituar shuma parash nga llogari e avokatit.

Hetuesit kerkuan me tej ADN dhe ajo hoqi cdo dyshim, bebi nuk ishte i avokatit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test