Shqiptarët përleshen me marokenët në burgun italian - Bota Sot
Shqiptarët përleshen me marokenët në burgun italian

Diaspora

E hënë, 15 tetor 2018

Shqiptarët përleshen me marokenët në burgun italian

Më: 30 korrik 2018 Në ora: 10:52
Ilustrim

Një përleshje me armë mes bandave shqiptare dhe marokene ka përfunduar me plagosjen e dy gardianëve të një burgu në Rimini të Italisë.

Mediat italiane bëjnë të ditur se përleshja ka ndodhur në burgun Casetti, ku kanë qenë dy banda që janë përleshur mes tyre, por nuk dihen ende motivet, pasi sherri ka ndodhur pas meshës në orët e pasdites së të dielës.

Policia e burgut ka ndërhyrë të qetësojë situatën ku të plagosur nga përleshja mbetën dy gardianë që u dërguan me urgjencë në spital. Të plagosur të tjerë janë mes të burgosurve, të cilët u mbajtën në spitalin e burgut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test