Ilirida e kthesave historike - Bota Sot
Ilirida e kthesave historike

Diaspora

E hënë, 15 tetor 2018

Ilirida e kthesave historike

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 11:10
Shukri Ymeri dhe Skender Musliu

Kryetari Shukri Ymeri së bashku më zëdhënësin e LOBIT EURO-ATLANTIK SHQIPTAR, Skender Musliu po qëndrojnë për vizitë disa ditore në Trevat shqiptare.

Sot ndër tjera vizituan edhe Shkupin me rrethinë, që dikur i takonte territorit të Dardanisë antike, përkatësisht trungut iliro-shqiptar të Kosovës historike.

Qyteti shqiptarë që dikur mbante statusin e kryeqytetit administrativ përbrenda një territori prej 32.000 kilometrave katrorë të Vilajetit të Kosovës.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test