Kapen skifterët shqiptarë në Itali - Bota Sot
Kapen skifterët shqiptarë në Itali

Diaspora

E martë, 23 tetor 2018

Kapen skifterët shqiptarë në Itali

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 22:14
Policia italiane

Policia italiane ka vënë në pranga dy hajdutë shqiptarë dhe një tjetër me origjinë nga Rumania.

Media lokale në Faleria bën me dije se të arrestuarit janë të moshave nga 35 deri në 40vjeç. Shqiptarët dyshohet se kishin bërë disa grabitje.

Denoncimin për vjedhje e kanë bërë pronarët e banesës së fundit që grupi kishte vjedhur. Policia i ka gjurmuar grabitësit dhe i ka çuar prapa hekurave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test