Bënë namin në Itali, kapet tre shqiptarët e rrezikshëm - Bota Sot
Bënë namin në Itali, kapet tre shqiptarët e rrezikshëm

Diaspora

Bënë namin në Itali, kapet tre shqiptarët e rrezikshëm

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 10:07
Shqiptarët e arrestuar

Tre të rinj shqiptarë janë ndaluar nga policia italiane pasi akuzohen se janë përgjegjës për të paktën 18 grabitje në një muaj. Gjatë muajit gusht ata kishin bënë namin nëpër shtëpitë në Castelvetro, Villanova, Caorso, Monticelli, Cortemaggiore dhe San Pietro  Cerro.

Tre të rinjtë të moshës 22, 25 dhe 23-vjeç kishin qenë me dosje të hapura penale vjetësh. Ndaj 22 vjeçarit autoritete italiane kanë dhënë masën e sigurisë arrest me burg të lëshuar nga  Prokurori i Republikës së Veronës.

Dy të arrestuarit e tjerë kanë marrë një urdhër dëbimi dhe për 5 vjet nuk u lejohet të hyjnë në Itali.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...