Shkatërrohet rrjeti greko-shqiptar i kokainës, pjesë e bandës dhe dy policë - Bota Sot
Shkatërrohet rrjeti greko-shqiptar i kokainës, pjesë e bandës dhe dy policë

Diaspora

E hënë, 22 tetor 2018

Shkatërrohet rrjeti greko-shqiptar i kokainës, pjesë e bandës dhe dy policë

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 09:06
Ilustrim

Policia greke shkatërron një organizatë kriminale greko-shqiptare që merrej me shitjen e lëndëve narkotike.

Pjesë e rrjetit mësohet se janë dhe dy policë. Gjithëse janë arrestuar 9 persona, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim mes tyre një shqiptar. 

Banda ishte e vendosur në Athinë, por edhe në zonat e Trikalas dhe Grevena.

Ata tregtonin drogë në Attica dhe në Greqinë veriore.

Burime policore bëjnë me dije se në rrjet janë të përfshirë një oficer i sigurisë që shërben në Athinë dhe një oficer policie nga rajoni i Grevenas.

Banda qarkullonte sasi të kokainës dhe substancave të tjera narkotike dhe përbëhej nga grekë dhe shqiptarë.

Informacionet paraprake tregojnë se oficerët e policisë luajtën një rol qendror në organizatë. 
Gjatë operacionit në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar lëndë narkotike dhe armë.

Policia mësohet se i mbante nën vëzhgim prej disa muajsh.Të arrestuarit pritet të paraqiten në zyrën e prokurorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test