Vdekja e shqiptarit në Francë, detaje nga çfarë ka ndodhur - Bota Sot
Vdekja e shqiptarit në Francë, detaje nga çfarë ka ndodhur

Diaspora

Vdekja e shqiptarit në Francë, detaje nga çfarë ka ndodhur

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 09:38
Pamje nga vendi ngjarjes

Një i ri shqiptar ka humbur jetën një ditë më parë në një aksident në një autostradë pranë Metz-it, në veri të Francës.

Mediat lokale shkruajnë se ai u godit nga dy automjete pranë një mbikalimi në autostradë.

Emri i viktimës nuk është bërë i ditur, por sipas autoriteteve ai ka qenë i regjistruar në listat e azilkërkuesve.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta.

Dyshohet se i riu shqiptar mund të ketë rënë nga mbikalimi në autostradë dhe të jetë goditur nga automjetet që kalonin me shpejtësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...