Shqiptari dhe uzbeku kapen për prostitucion në Itali, bllokohen 16 mijë euro - Bota Sot
Shqiptari dhe uzbeku kapen për prostitucion në Itali, bllokohen 16 mijë euro

Diaspora

Shqiptari dhe uzbeku kapen për prostitucion në Itali, bllokohen 16 mijë euro

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 15:42
Itali

Policia italiane ka arrestuar dy persona, një shqiptar dhe një uzbekistanez, të cilët dyshohen se janë të përfshirë në veprat penale të shfrytëzimit të femrave për prostitucion.

Gjithashtu nga hetimet e kryera janë konstatuar 26 shkelje administrative, ndërsa u sekuestruan edhe 16 mije euro që do të përdoreshin për të financuar  aktivitetin e prostitucionit në Itali.

Ende nuk dihet identiteti i shqiptarit të arrestuar, por as roli që kishte në këtë mes. Hetimet ndërkohë vijojnë për goditjen e të gjitha rasteve të dyshuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat