Si shihet atdheu nga larg - Bota Sot
Si shihet atdheu nga larg

Diaspora

Si shihet atdheu nga larg

Nga: Skënder Karaçica Më: 30 tetor 2018 Në ora: 17:10
Skënder Karaçica

Është bërë skenarë i ditës që autobusët dhe udhëtarët shqiptarë nga Kosova,që ia mësyejnë vendeve të BE-së atje ku jetojnë e punojnë,sulmohen në rrugët e Serbisë.

Kjo tregon qartë se Serbia fashiste nuk ka ndryshuar asgjë me regjimin ultranacionalistë me Vuçiçin dhe Daçiçin këto dy ,,figura politike,,që i kanë duart me gjak ndaj popujve joserb dhe ndaj popullit shqiptar dhe Kosovës në kohën vrastare deri në shkallë të gjeniocidit me kryekriminelin Sllobodan Millosheviq dhe me ultranacionalistin Voisllav Sheshel.

Do të ishte mirë e kemi ritheksuar edhe më parë,që udhëtarët shqiptarë nga Kosova në shenjë proteste para botës demokratike të BE-së në Bruksel dhe Washington,tash e tutje mos të marrin udhën kah Serbia armike shekullore,por të nisën në Udhën e Kombit,,Ibrahim Rugova,,Prishtinë-Tiranë-Ulqin-Dubrovnik-për në vendet e BE-së!

Në shenjë proteste gjithëshqiptare:Rrugët e Serbisë të mbetën të zbrazta dhe në heshtjen e orës historike të tregojmë para botës demokratike dhe para BE-së dhe Washingtonit se regjimi në Beograd,ndryshe po flet e ndryshe po vepron kundër popullit shqiptar dhe shtetit të Kosovës.

Shqiptarët dhe serbët në vitin 1999,janë ndarë njëherë e përgjithmonë,udhëtuam apo nuk udhëtuam nëpër rrugët e Serbisë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...