I dënuar me 18 vite burg në Itali, kapet në Durrës - Bota Sot
I dënuar me 18 vite burg në Itali, kapet në Durrës

Diaspora

I dënuar me 18 vite burg në Itali, kapet në Durrës

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë kapur një  shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Policia e Durrësit ka kapur Robens (Arben) Berberi 52 vjeç,  banues  në Durrës. Gjykata e Milanos në Itali e ka dënuar këtë shtetas me 18 vite burg.  Ky shtetas është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasi:

Gjykata e Milanos në Itali e ka dënuar me 18 vite burg për veprat penale ” Organizatë kriminale “dhe” Trafik narkotikësh ” Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat