Iu gjet drogë në shtëpi, arrestohet çifti shqiptar në Itali - Bota Sot
Iu gjet drogë në shtëpi, arrestohet çifti shqiptar në Itali

Diaspora

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Iu gjet drogë në shtëpi, arrestohet çifti shqiptar në Itali

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 08:58
Policia italiane

Në luften ndaj trafikut te droges policia italiane ka arrestuar gjate orëve të fundit edhe dy shqiptarë.

Të arrstuarit janë një një çift shqiptarësh në Aviano, të cilët u kapën me kokainë.

Siç raportojnë mediat ne itali , të arrestuar janë Aleksandër Zhava, 29 vjeç dhe Lisa Zille, 24 vjeçe.

Në shpjegimet që ka dhënë policia italiane thuhet se,  ndalimi i tyre u bë pasi pas një kontrolli rutinë, reagimi i dy shiptarve ka shtuar dyshimet e autoriteteve, të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë, marijuanë si dhe disa materiale të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test