Gatimet shqiptare në Bronks të Nju Jorkut - Bota Sot
Gatimet shqiptare në Bronks të Nju Jorkut

Diaspora

E hënë, 19 nëntor 2018

Gatimet shqiptare në Bronks të Nju Jorkut

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 10:56
Gatimet shqiptare

Edhe pse “Underground Gourmet” ka shijuar shumë restorante shqiptare, nuk është se ka provuar gatime autentike.

“Shumica e restoranteve italiane në Nju Jork kanë pronarë shqiptarë”, thotë Ismer Mjeku, publikues i Fletëve të Verdha për Bronksin, për “Grub Street”.

Artikulli sjell një guidë të restoranteve shqiptare, përfshirë picerinë “Tradita”, me pronar Ramiz Kukaj nga Kosova, që e ridimensionoi restorantin dhe hapi “Çka ka qëllu”.

Në menunë e restorantit përfshihen qebapët dhe mishi i pulës, dhe ushqime shoqëruese si ajvari me specat e kuq dhe taratori.

Një pjesë e rëndësishme e menusë janë dhe brumërat, të kryesuara nga byreku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test