Rregulloni peshën tuaj duke ngrënë dredhëza – disa mënyra si t’i përgatiteni - Bota Sot
Rregulloni peshën tuaj duke ngrënë dredhëza – disa mënyra si t’i përgatiteni

Dieta

Rregulloni peshën tuaj duke ngrënë dredhëza – disa mënyra si t’i përgatiteni

Më: 20 janar 2019 Në ora: 06:46
Ilustrim

Luleshtrydhe janë një nga ushqimet më të çuditshme; janë të ëmbla dhe kanë pak sheqer dhe kalori.

“Me vetëm 6g sheqer dhe 33 kalori për 100g, ato mund të ju japin ëmbëlsinë që e dëshiron”, thotë Soutter.

“Dhe për një mundësi është t’i përzieni luleshtrydhet me çokollatë të zezë me antioksidantë dhe miell të kokosit”.

Mënyra të thjeshta për të përfshirë më shumë luleshtrydhe – në dietën tuaj:

1. Shtoni të dyja në smoothies.
2. Bëni çaj fletë luleshtrydhe duke përdorur gjethet e tyre. Lëreni të dy të ziejnë për disa minuta në ujë të valë.

3. Bëni marmelatë të dredhëzave

4. Hidhni dredhëzat në një shishe të mbushur me ujë së bashku me gjethet e tyre dhe lëni të qëndrojë

5. Përzieni dredhëzat me një blender dhe krijoni si një masë prej tyre – pastaj konsumoni për mëngjes

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...