Zbulohet pija e veçantë, në pak ditë heq dhjamin - Bota Sot
Zbulohet pija e veçantë, në pak ditë heq dhjamin

Dieta

Zbulohet pija e veçantë, në pak ditë heq dhjamin

Më: 2 mars 2019 Në ora: 06:26
Ilustrim

Heqja e dhjamit në pjesën e belit me të vërtetë që është një sfidë më vete, pavarësisht ushtrimeve të shumta fizike.

Por ka të dhëna se një gjë të tillë mund ta bëni me një pije të veçantë, të cilën e përgatisni fare lehtë.

Ju duhet:

– 1 lugë çaji rrënjë xhinxheri

– 8 gota uji

– 1 kastravec i freskët, me përmasa mesatare, të cilin e bëni feta-feta

– 1 limon mesatar, gjithashtu i prerë me feta;

– 12 gjethe menteje

Përziejini të gjithë përbërësit dhe vendosini në një shishe një natë para se t’i konsumoni. Pijeni përzierjen ditën e nesërme. Thuajse të gjithë përbërësit kanë efekt diuretik natyralë dhe në këtë mënyrë, likuidet e tepërta të trupit tënd do dalin përmes urinës.

Efektet janë të dukshme pas disa ditësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...