Humbni 4 kile në vetëm 7 ditë me këtë dietë të thjeshtë - Bota Sot
Humbni 4 kile në vetëm 7 ditë me këtë dietë të thjeshtë

Dieta

Humbni 4 kile në vetëm 7 ditë me këtë dietë të thjeshtë

Më: 13 mars 2019 Në ora: 19:55
Ilustrim

Kungulli është i mirë, i lehtë për t’u gjetur dhe ka shumë pak kalori; ata gjithashtu shërbejnë për të pastruar trupin tonë. Me këtë dietë të thjeshtë do të jeni në gjendje të humbisni deri në 4 kilogramë në vetëm një javë.

Dita 1

Çaj ose kafe (në të dyja rastet pa sheqer), dy biskota dhe një frut, për mëngjes

Një frut midis mëngjesit dhe drekës

200 gramë kunguj të avulluar në drekë, me 60-70 gram makarona me domate

Një filxhan çaj bimor ose diuretik pasdite dhe në mbrëmje

Një fetë buke të thekur me gjalpë për darkë, me 200 gram kungull të zier, me një lugë gjelle vaj

Dita 2

Një lugë drithi për mëngjes, me kos pa yndyrë

Një frut midis mëngjesit dhe drekës

50-60 gram oriz ngjyrë kafe për drekë, të shoqëruar me kungull të zier

Një lëng portokalli në pasdite dhe në mbrëmje

200 gram salmon të avulluar për darkë, me 200 gram kungull të avulluar

Dita 3

Dy biskota me miell integral, me 150 ml qumësht gjysëm të skremuar

Një frut midis mëngjesit dhe drekës

Supë për drekë

Një sallatë frutash të freskëta pasdite dhe në mbrëmje

Një omëletë me kungull të njomë dhe dy vezë

Dita 4

Kafe ose çaj për mëngjes, dy biskota dhe një frut

Një lëng frutash, pa sheqer, mes mëngjesit dhe drekës

60-70 gram makarona gruri për drekë, me kunguj të zier

Një frut në mes të pasdites dhe mbrëmjes

Dy kunguj të njomë të mbushur me mish viçi, të gjitha të pjekura për darkë

Dita 5

Dy biskota me 150 ml qumësht gjysëm të skremuar

Një frut midis mëngjesit dhe drekës

50-60 gram oriz për drekë, me kungull të zier dhe vaj të papërpunuar

Një sallatë frutash të freskëat mes pasdites mbrëmjes

200 gram kungull i njomë për darkë

Dita 6

Një lugë drithi për mëngjes, me kos

Një lëng frutash, pa sheqer, mes mëngjesit dhe drekës

200 gram kungull të zier me vaj (1 lugë gjelle) në drekë, me 2 patate të ziera

Një frut mes pasdites dhe mbrëmjes

200 gram kungull i njomë i zier, me një fetë fileto të pjekur në skarë

Dita 7

Kafe apo çaj pa sheqer për mëngjes, me dy biskota dhe me fruta

Një frut midis mëngjesit dhe drekës

200 gram fileto pule dhe kungull i njomë për drekë

Një frut në mes pasdites dhe mbrëmjes

200 gram kunguj të zier ose të avulluar për darkë, me një fetë fileto viçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...