Dobësohuni me uthull molle, këto 5 kombinime janë shumë efektive - Bota Sot
Dobësohuni me uthull molle, këto 5 kombinime janë shumë efektive

Dieta

Dobësohuni me uthull molle, këto 5 kombinime janë shumë efektive

Më: 27 prill 2019 Në ora: 06:10
Ilustrim

Ndër virtytet e shumta që posedon uthulla e mollës është se detoksifikon dhe ndihmon për të humbur peshë. Le të shohim pesë mënyra që ju mund të merrni duke pirë uthull molle çdo ditë, duke e kombinuar atë me disa ushqime të tjera për të mos e bërë atë të neveritshme

Uthull dhe mjaltë

Përzihet në 250 ml ujë, 2 lugë mjaltë, dy uthull molle dhe pijeni 30 minuta para ngrënies. Ose mund ta përdorni këtë përgatitje për sallata frutash.

Uthull dhe çaj jeshil

Çaji jeshil rrit ndjenjën e ngopjes dhe ndihmon në kapërcimin e urisë nervore. Për të shtojmë dy lugë uthull molle dhe 1 mjaltë ose sheqer diabetik. Pijeni infuzionin 3 herë në ditë.

Uthull molle dhe kanellë

Kanella është një erëz që mund të përdoret për të ulur nivelin e sheqerit në gjak dhe për të stimuluar metabolizmin. Përzieni me uthull molle, ajo promovon humbje peshe me kusht që ajo të merret rregullisht dhe futur në një dietë të kontrolluar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Në një filxhan me ujë derdh gjysmë lugë çaji kanellë pluhur, 2 lugë mjaltë, dy lugë uthull molle dhe disa pika lëng limoni. Përzieni mirë dhe pijeni 30 minuta para drekës.

Uthull dhe sallatë

Përgatitni një sallatë me tranguj, qepë, domate dhe marule, shtoni 2 lugë uthull molle, 2 lugë ujë, 1/4 lugë çaji piper i zi, 1/2 lugë sheqer dhe një majë kripë.

Uthull dhe lëng portokalli

Përzieni 2 lugë lëng portokalli me dy lugë uthull molle dhe përdorni kombinimin për sallata ose sallata frutash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat