Kërkon të rikthehesh në formë? Hiletë për një bark të sheshtë!!! - Bota Sot
Kërkon të rikthehesh në formë? Hiletë për një bark të sheshtë!!!

Dieta

Kërkon të rikthehesh në formë? Hiletë për një bark të sheshtë!!!

Më: 2 maj 2019 Në ora: 18:13
Ilustrim

Dhjami dhe barku I fryre është ai që bezdis më shumë gra ë burra, sepse është shumë jo estetik. Ka megjithatë disa mënyra për të shpëtuar prej tij.

Filloni me heqjen e kripës; OBSH rekomandon të merren vetëm 5 gramë në ditë ; dihet që ajo e mban ujin në organizëm kur përdoret me tepri

Mos hani camcakëz; ky zakon shkakton fryrje të barkut dhe kaloni më shumë ajër sesa kur përtypeni zakonisht

Kontrolloni situatën hormonale: fryrja e barkut është një pasojë e ndryshimeve hormonale; të ushqyerit e shëndëtshëm dhe ushtrimet janë fizike janë mënyra më e mirë për të rikthyer ekuilibrin

Mos e “rëndo dorën“ me zarzavatet e familjes crucifere, si lulelakra, brokoli apo lakrat, sepse shkaktojnë gazra

Duhet të flini mirë dhe mjaftueshëm; sikur dhe një gjysëm ore gjumë të humbni, rrezikoni shëndoshjen e ai dhjamë, me shumë mundësi do të përfundojë tek zona e barkut

Pi ujë, sepse ndihmon hidratimin dhe eleminimin  e ujit të tepërt në organizëm

Përmirëso qëndrimin; mbaje trupin drejt, sepse kur lëshohet, dhjami akumulohet më lehtë në bark

Vish të brendshme që e mbledhin barkun, sepse ndihmojnë dhe në rimodelim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...