Humbisni 12 kilogramë në 1 muaj me dietën braziliane

Dieta

Humbisni 12 kilogramë në 1 muaj me dietën braziliane

Më: 19 tetor 2019 Në ora: 14:01
Ilustrim

Ndër dietat e shumta që tashmë dimë, shfaqet një e re: dieta braziliane. Kjo ju lejon të humbisni deri në 12 kg në muaj, sepse është shumë e lehtë. Humbja e kaq shumë kilogramëve në një muaj të vetëm nuk është aspak e mirë për trupin tuaj, në të vërtetë para se të vendosni një dietë duhet patjetër të konsultoheni me një dietist.

Ndërkohë, mund të themi se dieta braziliane ndalon të gjitha yndyrnat dhe karbohidratet komplekse. Le të shohim detajet!

Një dietë që kujton frutat dhe ngjyrat e Brazilit, pasi frutat dhe perimet janë rendi i ditës. Siç e përmendëm fillimisht, ky lloj i dietës përfshin 5 vakte për të ruajtur metabolizmin aktiv. Çdo vakt, i cili është 3 kryesore dhe 2 nën vakte, përfshin fruta dhe perime si bazë.

Natyrisht është e mundur të hahet, për shembull, një drekë me një pjatë me oriz ngjyrë kafe (rreth 60 gr) dhe një darkë të alternuar me proteina ose djathra. Mëngjesi, duhet të bazohet në smoothies ose fruta të freskëta ose lëngje. Sheqernat jo, (kështu që nuk ka ëmbëlsira)!

Salcrat dhe alkooli janë absolutisht të ndaluara. Ajo zgjat vetëm një muaj dhe nuk mund të zgjatet më shumë: është shumë hipokalorike dhe organizmi mund të preket. Mjekët, për shembull, rekomandojnë që të vazhdoni me dietën për 2 javë, të largoheni për 7 ditë dhe ta rifilloni edhe për 2 javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat