Zhdukni dhjamin e barkut me këto 3 hapa!

Dieta

Zhdukni dhjamin e barkut me këto 3 hapa!

Më: 19 tetor 2019 Në ora: 14:17
Foto ilustrim

Dhjami i krijuar në zonën e barkut, konsiderohet si një zonë shumë e vështirë e trupit.

Por ndonëse ndonjëherë edhe ushtrimet duket se nuk japin rezultat, ajo çfarë keni në dorë të bëni janë 3 hapat e mëposhtme që do t’ju ndihmojnë të reduktoni dhjamin në pjesën e barkut.

1- Çaji jeshil: rekomandohet të konsumoni 3 filxhan të çajit jeshil përgjtë ditës dhe shumë shpejt do të mund të shihni ndryshimin.

2- Kujdes me dietën ushqimore! Konsumoni ushqiimet e pasura me fibra dhe ulni sasinë e kalorive që konsumoni në dietën tuaj ushqimore. Shmangni alkolin sepse ndikimi i kalorive që përmban ai çojnë në shtimin e dhjamit në këtë zonë të trupit

3- Mënyra e jetësës: Sigurohuni që të shmangni stresin dhe të bëni një gjumë të relaksuar përgjatë natës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat