Ky plan diete do të bëhet shumë i famshëm sepse është shumë i thjeshtë për t’u ndjekur

Dieta

Ky plan diete do të bëhet shumë i famshëm sepse është shumë i thjeshtë për t’u ndjekur

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Pandemia na ka detyruar të rivlerësojmë stilin e jetës tonë dhe të vëmë një theks në shëndetin tonë dhe të mendojmë si ta përmirësojmë atë.

Me kaq shumë plane të dietave për t’u ndjekur, zgjedhja e duhur për stilin e jetës tuaj mund të jetë një gjë e vështirë dhe e rrezikshme.

Po kërkoni një plan të drejtpërdrejtë, forcues të imunitetit për të filluar goditjen shëndetësore? Një plan diete që ishte testi i kohës falë strukturës së tij të thjeshtë dhe rezultateve efektive është Fast 800 i themeluar nga Dr Michael Mosley.

Shtatë vjet më parë, mjeku televiziv Dr Michael Mosley filloi një revolucion shëndetësor kur ai na prezantoi me fuqinë e agjërimit të ndërprerë përmes dietës së tij.

Etika është e thjeshtë: duke përdorur një vlerësim personal në internet, programi i stilit të jetesës ju lejon të përshtatni planin tuaj të jetesës së shëndetshme. Asnjë rregullim i shpejtë nuk është i dobishëm, pasi plani është i orientuar drejt përmirësimit të shëndetit tuaj afatgjatë përmes menysë të personalizuar.

“Pavarësisht nëse keni shumë peshë për të humbur me shpejtësi, ose qëllimet tuaja shëndetësore janë të humbni pak, të përmirësoni shëndetin, Fast 800 ka mjaft fleksibilitet për t’iu përshtatur shumicës së njerëzve,” thotë Dr Michael.

Çfarë është Fast 800?

Thjesht, Fast 800 është një program digjital i personalizuar i stilit të jetesës që e vendos ushqimin e shëndetshëm në thelbin e tij. Pavarësisht nëse humbja e peshës është qëllimi juaj ose jeni duke kërkuar të përsosni dietën tuaj, plani mund t’i ndihmojë të gjithë të rregullojnë zakonet e tyre të jetesës në një mënyrë të shëndetshme dhe të qëndrueshme.

Ekzistojnë tre nivele të ndryshme: “plani super i shpejtë” i bazuar në 800 kalori në ditë për 12 javë, për ata që duan të humbin shumë peshë shpejt.

Pastaj është plani 5: 2, i cili bazohet në 5 ditë ushqim të shëndetshëm dhe dy ditë agjërimi, i krijuar për ata që kanë më pak peshë për të humbur dhe duan të përqendrohen në palestër dhe një mënyrë jetese të qëndrueshme.

Së fundmi, ekziston një plan i stilit mesdhetar nëse tashmë jeni në një peshë të shëndetshme, por dëshironi të bëni më shumë për shëndetin tuaj.

Si funksionon?

Programi paraqet meny të personalizuara të recetave të thjeshta për t’u përgatitur, të cilat përqafojnë parimet mesdhetare të konsumimit të një diete të pasur me proteina dhe perime të shëndetshme dhe më të ulët në karbohidrate.

Yndyrat e shëndetshme si vaji i ullirit dhe arrat inkurajohen dhe nuk do të privoheni as nga gota e rastësishme e verës, as nga kafshimi i çokollatës, për të cilën të gjithë mund të pajtohemi është një lajm i shkëlqyeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat