A janë të shëndetshme farat e lulediellit për humbjen e peshës?

Dieta

A janë të shëndetshme farat e lulediellit për humbjen e peshës?

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Farat e lulediellit janë ushqyese, të mbushura me proteina dhe yndyrë të shëndetshme.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës, farat e lulediellit janë të dendura në kalori.

Lloji i yndyrës që gjendet tek fara e lulediellit, përkatësisht yndyra e pangopur, mund të jetë shumë e dobishme për zemrën e njeriut.

Lëndët ushqyese në këto fara mund të ndihmojnë në humbjen e peshës, duke ruajtur masën e muskujve.

Gjithashtu, farat e lulediellit mund të ju mbajë të plotë dhe të parandalojë ngrënien e tepërt, derisa ngrënia e ushqimit mes vakteve ndihmon në uljen e urisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat