Dieta e Ushtrisë, humbisni 5 kg për 3 ditë - Bota Sot
Dieta e Ushtrisë, humbisni 5 kg për 3 ditë

Dieta

Dieta e Ushtrisë, humbisni 5 kg për 3 ditë

Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 22:23
Ilustrim

Deri më sot, mund të keni dëgjuar rreth shumë rreth dietave e mund të keni ndjekur shumë të tilla, por e sigurtë që për Dietën e Ushtrisë nuk keni patur dijeni më parë.

Vetë nga emri kupton që mund të jetë një regjim i rreptë i të ushqyerit ndaj nëse nuk keni një disiplinë të fortmë mos u mundoni ta mbani. Ky plan ushqimor do t'ju bëjë të bini 4.5 kg në 3 ditë. 

Dita e parë
Mëngjes: Një fetë bukë e thekur me gjalp kikiriku, gjysmë qitro ,një filxhan çaj apo kafe
Dreka 
Një fetë bukë integrale, më pak se 100 gr peshk ton, çaj apo kafe sipas dëshirës
Darka: 85 gram mish të përgatitur me pak bizele, një mollë, gjysme banane, një kupë akullore

Dita e dytë
Mëngjesi: Një fetë bukë e thekur, një vezë e zier, gjysmë banane, çaj apo kafe sipas dëshirës
Dreka: Një vezë e zier, një fetë djathë i bardhë, 5 biskota, çaj apo kafe. 
Darkë: Një karrotë dhe brokoli të zier, gjysmë banane, një kup akullore me vanilje.

Dita e tretë
Mëngjesi: Djathë, 5 biskota, mollë, çaj apo kafe 
Dreka: Një fetë bukë, një vezë, çaj apo kafe sipas dëshirës
Darka: Peshk ton, gjysmë banane, një kup akullore
Shënim: çajin apo kafen duhet ta pini me shume pak sheqer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test