Kjo sallatë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë - Bota Sot
Kjo sallatë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë

Dieta

Kjo sallatë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë

Më: 27 janar 2018 Në ora: 16:40
Ilustrim

Sallata trengjyrëshe, me karotë, trangull dhe rrepkë të bardhë, mund t`ju ndihmojë në përshpejtimin e udhëtimit tuaj drejt humbjes së peshës.

Mund ta përfshini këtë sallatë në ushqimin tuaj të përditshëm.

Më poshtë gjeni tre përbërësit e saj:

Karota:

Karota është e mbushur me beta karoten dhe jashtëzakonisht e dobishme për humbje peshe. Ato  përmbajnë kalori të shëndetshme që ndihmojnë në frenimin e urisë tuaj në një mënyrë të shëndetshme.

Trangulli:

Për të sjellë faktorin e ëmbël, mund të përfshini edhe trangullin e që është burim i  antioksidantëve.

Trangujt kanë pak kalori dhe ndihmojnë në shuarjen e etjes.

Rrepa e bardhë:

Rrepa e bardhë do t’ju ndihmojë të ndiheni më pak të uritur pas konsumimit të saj në sallatë. Për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të fibrave, ato janë të përsosura për t’u përfshirë në një sallatë për humbje peshe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test