Tri rregulla për të humbur në peshë - Bota Sot
Tri rregulla për të humbur në peshë

Dieta

Tri rregulla për të humbur në peshë

Më: 12 mars 2018 Në ora: 23:48
ilustrim

Dieta me verë është mënyrë efikase për të humbur në peshë për një periudhë të shkurtë kohore. Vera e kuqe njihet për përbërësit e shëndetshëm, por duhet konsumuar në mënyrë të moderuar. Vera përmirëson gjendjen e organizmit.

PINI UJË

Pasi të gjitha llojet e alkoolit janë efekt diuretik, gjatë dietës me verë duhet ta kompensoni humbjen e lëngjeve. Pini shumë ujë dhe çaj të gjelbër.

HARROJENI KRIPËN

Gjatë dietës me verë, kripen duhet ta përjashtoni. Është fakt se alkooli përmban substanca që mban ujin në trup, e për ta përmirësuar këtë gjendje duhet hequr kripën nga menyja, por edhe sheqerin. Mënyra e parë: Kafjalli: 1 domate, 1 vezë të zier; Zamra: 1 mollë të gjelbër; Dreka: 200 g djathë me përqindje të ultë yndyre dhe 1 trangull të freskët; Darka: 1 gotë verë. Mënyra e dytë: Kafjalli: 1 rriskë bukë, 120 g djathë, 1 gotë verë; Dreka: 2 rriska bukë të thekur, 120 g djathë dhe 1 gotë verë; Darka: njëjtë sikurse dhe dreka. Me këtë dietë për vetëm një javë mund të humbni deri pesë kilogramë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test