Pesë truqe si të humbni peshë shumë lehtë - Bota Sot
Pesë truqe si të humbni peshë shumë lehtë

Dieta

E martë, 13 nëntor 2018

Pesë truqe si të humbni peshë shumë lehtë

Më: 26 prill 2018 Në ora: 10:22
Ilustrim

Humbja e peshës nuk është kurrë një punë e lehtë.

Për të larguar kilogramët e tepërt, zakonisht duhen dieta të rrepta dhe orë të gjata në palestër, shumë durim dhe përkushtim por padyshim edhe shumë kohë të lirë, diçka që pothuajse të gjithëve na mungon.

Ne shpesh fillojmë një regjim për humbje peshe por pas një kohe humbasim interesin.

Por sikur të kishte një mënyrë më të lehtë dhe më të thjeshtë për të humbur peshë?

Ne jemi këtu për t’iu treguar se humbja e peshës mund të jetë shumë më e lehtë. Për të arritur qëllimin tuaj, vetëm duhet të ndiqni disa rregulla të thjeshta që i gjeni më poshtë.

Nuhatni banane, mollë ose gjethe menteje

Vendoseni një pasqyrë përballë kur hani

Rrethojeni veten me ngjyrën e kaltër

Fotografoni çkado që hani

Shtrëngojeni belin tuaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test