Dieta 48-orëshe që i heq toksinat dhe djegë dhjamin në afat rekord - Bota Sot
Dieta 48-orëshe që i heq toksinat dhe djegë dhjamin në afat rekord

Dieta

E martë, 20 nëntor 2018

Dieta 48-orëshe që i heq toksinat dhe djegë dhjamin në afat rekord

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 07:30
Ilustrim

Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në shëndetin e përgjithshëm si dhe procesin e humbjes së peshës, e krejt kjo falë përbërësit të vet natyral të quajtur capsaicin.

Kjo substancë funksionon në mënyra të ndryshme dhe garanton djegien e shpejt të dhjamit, pa e cenuar sigurinë shëndetësore.

Ditëve të sotme, përpos specave djegës, edhe limonët kanë marrë famë për përfitimet që i sjellin në procesin e humbjes së kileve të tepërta.

Përbërësit:

– Dy lugë gjelle lëng limoni

– Një lugë gjelle shurup panje

– Një lugë gjelle speca të djegës

– Një lugë gjelle xhenxhefil

– 300 ml ujë

Të gjithë përbërësit i përzieni në blender derisa pija të jetë gati.

Pijen e fituar nga këta përbërës e konsumoni në mbrëmje para se të shkoni në gjumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test