Për një trup pa celulit, dieta me ananas e duhura! - Bota Sot
Për një trup pa celulit, dieta me ananas e duhura!

Dieta

Për një trup pa celulit, dieta me ananas e duhura!

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 16:47
Ananas

Nutricistja shqiptare, Anila Kalleshi përmes këshillave të saj, sot të gjithë atyre që duan ta mbajnë trupin në formë, por edhe të humbin peshë ua ka rekomanduar dietën me ananas.

Ca këshilla nuk duhen harruar asnjëherë! Njëra prej tyre është #dieta me Ananas.

Tek #Ananasi gjendet bromelina që lehtëson tretjen, ndërsa kërcelli ka një funksion diuretik dhe detoksikues. Kemi thënë se #celuliti nuk është shkaktuar vetëm nga teprica e yndyrnave, por nga një mahisje e indeve. Me problemin e celulitit përballen të gjitha gratë e vajzat thuajse, jo vetëm ato që kanë kile të tepërta. Kjo është arsyeja pse për ta luftuar nuk është e nevojshme të ndiqni një dietë të rreptë dhe me pak kalori. E rëndësishme është të zgjidhni ushqimet e duhura!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...