Birrë gjatë një diete dobësimi - Bota Sot
Birrë gjatë një diete dobësimi

Dieta

Birrë gjatë një diete dobësimi

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 13:26
Ilustrim

Si të gjitha pijet alkoolike, birra e ka marrë namin si ves i keq, dhe për më tepër i pajustifikuar. Në të vërtetë ajo ka disa përfitime për organizmin, dhe mund të themi që mund ta pini dhe gjatë një diete dobësimi.

Për shkak të përmbajtjes alkoolike, këshillohet kufizimi i konsumit të saj, pasi nuk bën keq. I vetmi rekomandim thelbësor që mund tu japim është të zëvendësoni versionin tradicional me versionin analkolik.

Kur themi që birra lejohet gjatë një diete dobësimi nuk do të thotë që të përfshihet në dietë, por mund ta konsumoni në mënyrë të moderuar. Çdo birrë në versionin standard ka vetëm 148 kalori. Kurse versioni analkolik i saj është rreth 68 kalori, prandaj dhe është më i këshilluari. Për më tepër duhet thënë se kjo pije është e pasur me minerale, vitamina, sidomos B, dhe është diuretike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test