Elementet e nevojshme për ju që doni palestrën - Bota Sot
Elementet e nevojshme për ju që doni palestrën

Dieta

Elementet e nevojshme për ju që doni palestrën

Më: 26 tetor 2018 Në ora: 07:33
Foto

Edhe një skuadër futbolli nuk mund t’ju sjellë në formë,nëse nuk bashkëpunoni me të. Një klasë e mirë palestre do t’ju motivojë dhe do të rrisë aftësitë tuaja për të punuar në grup. Për të gjetur klasën e duhur të palestrës duhet të keni katër elementët e mëposhtëm:

Një instruktor të përgatitur

Një instruktor frymëzues mund të bëjë një stërvitje sfiduese dhe tju motivojë të arrini rezultatet që dëshironi.Është e rëndësishme ta pranoni veten ashtu sic jeni dhe të ndiheni mirë më trupin tuaj.

Të mbështesni njeri tjetrin në grup

Një instruktor i mirë është një domosdoshmëri, por një grup inkurajues i shokëve të palestrës është shumë I rëndësishëm. Të kesh shokët e klasës për tu ngushëlluar gjatë një stërvitje intensive, të jep kurajë për të vazhduar deri në fund dhe më pas të gëzoheni së bashku për rezultatet .

Energjia e duhur

Disa e quajnë atë “ndjenjë”, ndërsa disa të tjerë “vibe”. Një klasë me nivelin e duhur të energjisë pozitive do t’ju mbajë dhe do t’ju ndihmojë të fokusoheni në trupin tuaj ndërsa lëvizni gjatë stërvitjes. Në përgjithësi është instruktori i cili i jep energji grupit, por po aq e rëndësishme është edhe harmonia që ka vetë grupi.

Rutina

Çdo klasë Pilates ose Zumba është unike. Disa klasa do të jenë shumë të fuqishme, të tjerat shumë të ngadalshëm. Cilido qoftë zhaneri, një stërvitje e mirë ju shtyn të keni më shumë vetëbesim,të punoni më fort për të parë rezultatet dhe të mbani trupin gjithmonë në formë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...