Gjurmë Shqiptare: Beteja Ilire e Aleksandrit të madh

Dokumentare

Gjurmë Shqiptare: Beteja Ilire e Aleksandrit të madh

Më: 5 janar 2019 Në ora: 23:18
Aleksandri i madh

Si u përplasën Kliti, Glauku dhe Aleksandri i madh? Cili ishte rezultati i betejës së parë e më pas i luftës?

Përse historia mund të ndryshonte? Çfarë është fshehur nga kjo luftë e madhe, e zhvilluar në Shqipërinë e sotme?

Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat