“Gjurmë Shqiptare”: Jeta nën Gjirokastër - Bota Sot
“Gjurmë Shqiptare”: Jeta nën Gjirokastër

Dokumentare

“Gjurmë Shqiptare”: Jeta nën Gjirokastër

Më: 16 mars 2019 Në ora: 22:43
Marin Mema

Si janë galeritë, kthinat dhe bodrumet nën qytetin e Gjirokastrës? Përse shumë prej tyre nuk njiheshin?

Si u ndërtuan disa shekuj më parë dhe çfarë fshihet pas tyre? Një histori magjike që nuk duhet humbur.

Ndiqni të plotë dokumentarin e gazetarit Marin Mema.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat