“Gjurmë shqiptare”, beteja e madhe e Savrës. Kush i tradhtoi arbërorët?! - Bota Sot
“Gjurmë shqiptare”, beteja e madhe e Savrës. Kush i tradhtoi arbërorët?!

Dokumentare

“Gjurmë shqiptare”, beteja e madhe e Savrës. Kush i tradhtoi arbërorët?!

Më: 23 mars 2019 Në ora: 23:16
Marin Mema

Beteja ishte aq e fortë, sa edhe sot mbi tokë dalin eshtra…

Kujt i përkasin? Ku ndodhi kjo betejë e arbërorëve? Përse për të flitet kaq pak? Çfarë thonë dokumentet e panjohura dhe arkeologët?

Zbuloni këtë histori të jashtëzakonshme, duke ndjekur videon e plotë të dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat