Gjurmë Shqiptare: Republika shqiptare e Korçës - Bota Sot
Gjurmë Shqiptare: Republika shqiptare e Korçës

Dokumentare

Gjurmë Shqiptare: Republika shqiptare e Korçës

Më: 30 mars 2019 Në ora: 22:38
Marin Mema

Si u ngrit Republika Autonome e Korçës? Cilët ishin protagonistët?

Roli i Greqisë dhe dënimi i Themistokli Gërmenjit. Kush i zhduku shumë dokumenta dhe përse? Si u larguan grekët?

Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...