Dokumentar mbi luftën në Kosovë, shqiptarët largohen si refugjatë - Bota Sot
Dokumentar mbi luftën në Kosovë, shqiptarët largohen si refugjatë

Dokumentare

E diel, 18 nëntor 2018

Dokumentar mbi luftën në Kosovë, shqiptarët largohen si refugjatë

Më: 5 mars 2018 Në ora: 09:46
Pamje nga video
Ky është një dokumentar që lidhet me luftën në Kosovë, spastrimin etnik që pësoj rreth 16 vite më parë.

Po ashtu në këtë video paraqiten edhe përpjekjet e qeverisë kanadeze për të strehuar dhe ndihmuar rreth 7000 deri në një milionë refugjatë shqiptarë të dëbuar nga vendi i tyre me forcë, nga forcat ushtarake serbe.

Shikojeni videon më poshtë./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test