“Gjurmë Shqiptare”: Në kërkim të flakës së shenjtë - Bota Sot
“Gjurmë Shqiptare”: Në kërkim të flakës së shenjtë

Dokumentare

“Gjurmë Shqiptare”: Në kërkim të flakës së shenjtë

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 21:11
Marin Mema

Ai është një vend që thuajse nuk njihet nga publiku i gjerë edhe pse ndodhet në “zemër” të Shqipërisë.

Në lashtësi mahniti Aristotelin, Strabonin, Plinin, e me radhë… Përse zbulimi i tij mund të ndryshojë historinë?

Nuk është një legjendë dhe as një histori imagjinare. Arkeologët edhe sot po kërkojnë në terren vendndodhjen e tij. Përse zbulimi i tij mund të jetë epokal? Çfarë ka të rrallë ky vend?

Një dokumentar i përgatitur nga gazetari Marin Mema.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...