Verë kontrabandë në Durrës, bllokohen 8 ton, 2 të arrestuar - Bota Sot
Verë kontrabandë në Durrës, bllokohen 8 ton, 2 të arrestuar

Durrësi

Verë kontrabandë në Durrës, bllokohen 8 ton, 2 të arrestuar

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 09:22
Porti i Durrësit

Në portin e Durrësit janë bllokuar 8 ton verë, që u tentua të futej në Shqipëri pa paguar doganën. Vera vinte nga Italia, ndërsa u zbulua pas hetimit doganor nisur nga masat për festat e fundvitit.

Vera ishte fshehur në kamion dhe u sekuestrua mbrëmjen e djeshme. Policia ka arrestuar dy personat që tentuan të fusnin verën në Shqipëri.

Vera do te tregtohej në bare dhe restorante në Tiranë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...