Pranga të riut në Durrës, iu kapën 113 doza kanabis - Bota Sot
Pranga të riut në Durrës, iu kapën 113 doza kanabis

Durrësi

Pranga të riut në Durrës, iu kapën 113 doza kanabis

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 10:06
Foto Ilustrim

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 25-vjeçare për shitje të lëndëve narkotike.

I arrestuari është shtetasi me iniciale E.K, banues në Shijak.

Ndalimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit fizik, policia i gjeti dhe sekuestroi 113 doza me lëndë narkotike të dyshuar canabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, në ngarkim të shtetasit të mesipërm, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar në nenin 283 të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...