Goditën me tytë pistolete punonjësin e portit, në pranga dy persona - Bota Sot
Goditën me tytë pistolete punonjësin e portit, në pranga dy persona

Durrësi

Goditën me tytë pistolete punonjësin e portit, në pranga dy persona

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 15:32
Foto

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi në bashkëpunim me një person tjetër kanë goditur me sende të forta në kokë punonjësin e shërbimit të Autoritetit Portual. Ndalimi i shtetasve me iniciale R.D.,38 vjeç, dhe H.B., 40 vjeç, u bë në hyrje të portit. 

Dyshohet se i dëmtuari është goditur me tytë pistolete.

I dëmtuari është është në spital ku po merr dhe ndihmën e parë mjekësore, ndërkohë që policia po punon  për identifikimin e autorit të tretë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje", "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit", "Goditja për shkak të detyrës", kryer në bashkëpunim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...