Banorët dhe studentët padisin bashkinë e Durrësit për mbetjet në Porto Romano - Bota Sot
Banorët dhe studentët padisin bashkinë e Durrësit për mbetjet në Porto Romano

Durrësi

Banorët dhe studentët padisin bashkinë e Durrësit për mbetjet në Porto Romano

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 16:27
Foto

Studentët dhe banorët e Porto Romanos në Durrës, padisin bashkinë e këtij qyteti për çështjen e mbetjeve. 

Studentët dhe banorët kërkojnë rehabilitimin e menjëhershëm të vendgrumbullimit të mbetjeve në Porto Romano, i kthyer në problem ekologjik prej kohësh. 

Sipas paditësve, grumbullimi i mbetjeve në ‘Porto Romano’ është në kundërshtim me ligjin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...